XXIX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (CACIB) International Dog Show oraz Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich

W dniach 10-11 sierpnia br., na sopockim Hipodromie La Mafiq miał, już po raz kolejny w tym roku, okazję wspierać wystawę organizowaną przez Związek Kynologiczny w Polsce – oddział w Sopocie. W tym czasie odbyły się tam bowiem: XXIX Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (CACIB) International Dog Show oraz Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich. Wydarzenia te przybrały niezwykły rozmach, nie tylko ze względu na rekordową ilość psich czempionów zgłoszonych do rywalizacji, która przekroczyła 2200 czworonogów przybyłych z Polski i zagranicy, ale także przez niezwykłą oprawę, szereg atrakcji dla starszych i młodszych odwiedzających, a także towarzyszące szkolenia i czuwający nad przebiegiem zawodów międzynarodowy zespół sędziowski.
Sobota poświęcona została na przeprowadzenie szeregu konkursów w związku z XXIX Międzynarodową Wystawą Psów Rasowych. W zmaganiach udział wzięli przedstawiciele wszystkich dziesięciu grup FCI, spośród których w każdej z grup wyłoniono Zwycięzcę Grupy każdej z ujętej w danej grupie rasy. Zwycięzcy Grup w dalszej kolejności rywalizowali o tytuł Zwycięzcy Grupy, które to miano dawało im prawo do starań o zdobycie najważniejszej nagrody wystawy – tytułu Best in Show, a więc Najpiękniejszego Psa Wystawy. Podobnie podstawowa rywalizacja kształtowała się w trakcie niedzielnej Krajowej Wystawy Psów Myśliwskich, w której udział wzięli przedstawiciele od trzeciej do ósmej i dziesiątej Grupy Ras Myśliwskich.
Poza konkursami głównymi sędziowie przyznali także wyjątkowe wyróżnienia, w tym dla Najpiękniejszych: Młodszego Szczenięcia, Szczenięcia, Juniora i Weterana, Najlepszych: Pary Hodowlanej i Grupy Hodowlanej, a także Najpiękniejszego Psa Rasy Polskiej. W trakcie każdego z wystawowych dni, odwiedzający mogli także obserwować zmagania psich czempionów w zawodach agility (gdzie ocenie podlegały wdzięk, sprawność, predyspozycje fizyczne, charakter oraz więź z właścicielem) oraz zawodach obedience (gdzie uczestnicy prezentowali zestaw ćwiczeń odpowiedni dla każdej z klas rozgrywkowych udowadniając swój kunszt i wyszkolenie psa).
Niezwykły atut wystaw, które odbyły się w ubiegły weekend stanowiły także specjalne konkurencje przygotowane dla najmłodszych wielbicieli psów, w tym te zarówno dla najmłodszych odwiedzających wystawy, jak i dla tych stawiających pierwsze kroki w zawodach. To właśnie dla tych ostatnich zorganizowany został Konkurs Młodego Prezentera, gdzie młodzi adepci sztuki wystawiania mogli przedstawić na szerszym forum swoje umiejętności i wyszkolenie swoich podopiecznych.
Jedną z atrakcji wydarzenia niewątpliwie stanowiła możliwość zapoznania się przez uczestników zawodów, jak i odwiedzających z najnowszymi technikami szkoleń handlingowych i dog fitnessu, trendami w zakresie psich akcesoriów, jak i najlepszymi rozwiązaniami z branży psich kosmetyków. Również my spędziliśmy ten weekend prezentując na sopockim Hipodromie pełną gamę naszych szamponów oraz odżywek dla psów, doradzając odwiedzającym nasz pawilon, jak pielęgnować naszych psich przyjaciół, pozwalając za pomocą kosmetyków typu premium na wydobycie ich naturalnego piękna i uwypuklenie ich zalet. Na wystawach La Mafiq pojawiło się zatem w podwójnej roli – jako wystawca, ale także z radością po raz kolejny wspierając odbywające się w Polsce wydarzenia kynologiczne jako sponsor imprezy.
Pełną listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach w głównych konkursach obu wystaw można znaleźć na stronie Związku Kynologicznego w Polsce.
Komentarze
vfwjgISDPVtdUGlA
September 24 2020
vxQiNIdSwk
HWqaznPpsMRlTvj
September 24 2020
XmorzpnsGYcIgqu
PuxpGyCTM
August 22 2020
qpRwcauFz
MBXvtVfGPqgcp
August 22 2020
KyOPzktcXqnRJu
aoUlziyRHceW
June 30 2020
UuMASOah
gnBIQeDvVMzphWs
June 30 2020
ghWMkzaqKcmUSjHF
XofVahns
May 23 2020
pKcPyYIg
oeSZdGlTQN
May 23 2020
BfEuYqDsrwkdi
YmQrSioanXOkGE
April 11 2020
OYxbUQkoNAgvsp
DREtkqdUVFmBAlcZ
March 07 2020
VDWAXSMd
NwUhvAEMYbOGp
March 07 2020
csfuFwKx
uGJSDwRyaBF
January 11 2020
EbtrzAiVcGO
WBpmAeSoPxdUFQZs
January 11 2020
edgDvrQj
Komentarze
13 Comments